تعرفه های بیمارستان

مراجعه کننده محترم از اینکه بیمارستان بوعلی همدان را انتخاب کرده اید بسیار متشکریم. بیمارستان بوعلی نماد ارایه خدمات با کیفیت در محیطی امن و آرام مطابق شان و منزلت بیماران گرامی و همراهان ایشان می باشد. همه همت و تلاش مسئولین و پرسنل بیمارستان توجه به این مهم و رسیدن به نهایت رضایتمندی شما عزیزان می باشد. 

یکی از سوالاتی که برای شما مراجعه کننده ی محترم همواره وجود دارد نحوه ی محاسبه ی هزینه های بیمارستان میباشد.

عمده ی هزینه های بیمارستانی شامل :
- هزینه ی تخت و اقامت (هتلینگ) که بر اساس درجه بیمارستان متغیر خواهد بود. با توجه به درجه یک بودن بیمارستان بوعلی همدان و بر اساس تعرفه های مصوب وزارت بهداشت  و شورای عالی بیمه هزینه اقامت شما، طبق جدول زیر محاسبه می گردد.

جدول هزینه های هتلینگ بیمارستان

- هزینه ی عمل جراحی:
هر اقدام درمانی و تشخیصی دارای یک کد و تعرفه ( عدد ثابت ) خاص میباشد و هزینه ی آن بر اساس ضریب عددی تعرفه اعلام شده توسط وزارت بهداشت محاسبه خواهد شد. این مبلغ که به آن حق حرفه ای گفته میشود عمدتا مربوط به حق الزحمه  پزشکان محترم معالج و جراح است و تنها مبلغی می باشد که به پزشکان تعلق میگیرد. از سایر بخش های دریافتی سهم دیگری به همکاران پزشک ما  تعلق نمیگیرد.


- هزینه اقدامات بیهوشی:
هزینه ی بیهوشی بر اساس نوع عمل انجام شده و نیز شرایط بیمار ( سن، زمان عمل، ریسک بیماریهای زمینه ای و زمان ریکاوری) متفاوت خواهد بود و محاسبه ی آن بر اساس ضوابط وزارت بهداشت انجام ودر صورتحساب شما منظور خواهد شد.

- هزینه ی استهلاک تجهیزات پزشکی:

همانطور که مطلع هستید برای اعمال جراحی و اقدامات بیهوشی نیاز به استفاده از دستگاههای مختلف میباشد. بیمارستان بوعلی همدان خود را متعهد و موظف میداند در جهت نگهداری ،  به روز رسانی ، تهیه و تعمییرات تجهیزات هزینه های زیادی را مصروف نمایید. یکی از منابع تامین این هزینه ها تعرفه ای ایست که تحت عنوان حق فنی دریافت میگردد و بر این اساس وزارت بهداشت به مراکز درمانی این اجازه را داده است تا مبالغ را متناسب با کد و تعرفه ی اقدام درمانی یا تشخیصی اخذ نمایند.

- هزینه دارو و لوازم مصرفی:
هزینه های دارو و لوازم مصرفی مطابق لیست قیمتی اعلامی وزارت بهداشت محاسبه و در صورتحساب شما منظور میگردد.

- هزینه ی خدمات پرستاری و سایر خدمات:
انجام خدمات ‌پرستاری و آموزش به بیمار و نیز هزینه های مربوط به همراه بیمارو سایر خدمات انجام شده مطابق کدهای اعلامی وزارت بهداشت محاسبه ودر صورتحساب شما منظور میگردد.

- نحوه ی محاسبه ی هزینه ها برای بیماران تحت پوشش بیمه های پایه:
بیمارستان بوعلی همدان با بیمه های خدمات درمانی و تامین اجتماعی طرف قرار داد میباشد . مبلغی که در تعهد این بیمه ها میباشد بر اساس تعرفه ی بخش دولتی محاسبه شده و ما به تفاوت آن تا سقف تعرفه ی خصوصی در صورتحساب شما محاسبه شده و بصورت نقدی اخذ میشود.

- نحوه ی محاسبه هزینه ی بیماران تحت پوشش بیمه های تکمیلی:
بیمارستان بوعلی همدان با چندین بیمه ی تکمیلی ( جدول بیمه های تکمیلی ) طرف قرارداد میباشد از آنجا که تعهدات هر کدام از این بیمه ها بر اساس قرار داد منعقده با شرکت مربوطه با بیمار و بیمارستان متفاوت است برای دسترسی به اطلاعات دقیق با واحد پذیرش بیمارستان در ارتباط باشید.

جدول بیمه های تکمیلی طرف قرارداد

جستجو

آمار بازدید

اطلاعات تماس

جهت دریافت مشاوره و یا خدمات پزشکی با ما تماس بگیرید :

  admin(@)Boo-aliHospital.com
  08138381021-5
  همدان خیابان شهید فهمیده بالاتر از پارک مردم